Türkan satış noktalarında sizleri bekliyor>> Türkan satış noktalarında sizleri bekliyor>>

Koku


Bir yüzü unutabilirsiniz. Bir adı, bir dokunuşu, bir tadı, bir sesi…

Bir kokuyu da unutabilirsiniz. Silinir zamanla burnunuzun ucundan. Ancak o kokunun sizi taşıdığı yerleri ve size hissettirdiklerini asla unutmazsınız. Çünkü koku eşsizdir. Parmak izi gibi, imza gibi, retinamız gibi eşsiz…

Kokumuz sadece bize aittir. Gittiğimiz her yerde bizimledir; zaman ve mevsimden bağımsızdır. Tıpkı gölgemiz gibi. Kokumuz gizli gölgemizdir. Çıplak gözle görülmez ama varlığını hissettirir. Bir mekana girdiğinizde sizden önce orada olduğunuzun haberini verirken, mekandan ayrılırken de sizi hatırlatmaya ve sizi orada yaşatmaya devam eder.

Kokunun şekli yoktur ama bir hikayesi vardır. Meyve, baharat, çimen, toprak, deniz, büyüdüğünüz ev, egzotik bir çiçek, hatta hiç beklemediğiniz anlarda yandaki restorandan burnunuza çalınan sevdiğiniz bir yemek… Çeker sizi kendine koku, takip edersiniz onu, kaynağını bulmak, keşfetmek istersiniz. Hızla çalışır beyniniz adını koymak için, içinize çekmek ve katmanlarını keşfetmek için. Birinci kat; çok tanıdıktır, güvende hissedersiniz kendinizi. İkinci kat vardır sırada; birden başka bir yere götürür sizi, tanıdık bir yerdir orası, heyecanlı hissedersiniz. Başka katlar yoktur artık diye düşünürken, bir yerlerden 4 sene önce oturup sıcak bir şeyler içtiğiniz o deniz kıyısındaki kafe gelir aklınıza. Birkaç saat geçirdiğiniz, adını bile hatırlayamadığınız o mavi beyaz renkli kafe, şimdi gözünüzün önündedir.

Giydiğiniz kıyafetlere, manzaraya, yüzünüze vuran esintiye dönüşmüştür koku. Her bir katmanı ile tazelenir hafızanız, tazelenirsiniz.

Patrick Süskind’in de yazdığı gibi “güzel kokuların kelimelerden, görünüşlerden, duygulardan ve iradeden bile daha fazla ikna yeteneği vardır. Kokunun bu ikna edici gücü savuşturulamaz ve bir nefes gibi içimize dolar”.
Biz de tam bu ikna edici kokunun peşindeyiz. Hem ikna olmak hem
ikna etmek hem de tamamen onunla bir olmanın peşinde…

Biz, güzel kokuların ikna edici ve tarif edilemez gücüne inanıyoruz.
Kolonyanın arındırıcı ve temizleyici özelliğiyle beraber parfüm esanslarının iz bırakan tonlarının birleşmesinden doğan Türkan; Parfüm ustalarının dokunuşuyla yaratılan kolonya. Cologne Du Parfumeur.

Türkan; bilinen tüm formüllerin dışında bir kolonya ama onu asıl benzersiz kılan karışımındaki parfüm özleri. Sezgilerimizi tetikleyen, duygularımızı uyandıran ve kimliğimizi sözsüz ifade etmemizi sağlayan kokuların gücünün günlük hayatta kolonya sıklığında ve rahatlığında kullanılabilmesini mümkün kılan ve bir parfüm kadar kalıcı olan çok özel bir reçete.
tr